System pełnoceramiczny IPS e.max

System IPS e.max to nowa alternatywa dla prac pełnoceramicznych. Jest to system oparty na ceramice dwukrzemowo-litowej,  idealnej w przypadku uzupełnień w obrębie pojedynczych zębów (inlay, onalay, overlay, licówka, korona protetyczna), jak również krótkich, trzypunktowych mostów. Jej innowacyjność zapewnia wyjątkową estetykę i 2.5 do 3 razy większą wytrzymałość mechaniczną w porównaniu z innymi rodzajami ceramiki apatytowej czyli ok. 360 - 400 MPa. Umożliwia to wykonanie w pełni wytrzymałej licówki o grubości 0.3 mm.

Uzupełnienia tego rodzaju mają również zastosowanie w przypadku bardzo przebarwionego zęba filarowego, lub tytanowego łącznika implantu. Po przekazaniu nam szczegółowej informacji o stopniu przebarwienia zęba filarowego (wypożyczamy stosowny wzorzec kolorów) zostanie dobrany materiał o odpowiedniej barwie i stopniu opakerowości, co w efekcie końcowym spowoduje zamaskowanie filaru i uzyskanie bezkompromisowej estetyki uzupełnienia.

Dodatkowym atutem ceramiki IPS e.max jest  twardość i ścieralność materiału zbliżona do szkliwa – co w przeciwieństwie do wysokotopliwej ceramiki apatytowej minimalizuje abrazyjność pomiędzy uzupełnieniem i tkankami zębów własnych.